Sonuç Yükleme

Racetrack

BİLGİ

Yarış 5 km’lik mesafenin sanal ortamda koşulmasından oluşur. Sabit bir parkur ve zaman yoktur. Tüm yarışmacılar kendi parkurlarını kendileri yaratır.
Yarış parkurunun geçerli sayılabilmesi için ortalama eğimin sıfır veya daha fazla olması gereklidir, negatif eğim yani mesafe olarak çoğunluğu yokuş aşağı koşulan parkurlarda yarışan sporcular tasnife alınmayacaktır. Bu hesap yapılırken başlangıç ve bitiş noktası arasındaki irtifa farkı dikkate alınacaktır. Bunun haricinde başlangıç noktası bitiş noktasından daha yüksek olmayacak şekilde parkur üzerinde iniş çıkışlar olabilir veya parkur düz olabilir.

ÖRNEKLER

Evet koşabilirsiniz, atletizm pistlerinde yarışma kurallarını ihlal edecek şekilde negatif eğim bulunmamaktadır.

Evet koşabilirsiniz, deniz kenarları genellikle sıfır rakımdan oluşmaktadır, parkur üzerinde düşük ölçüde iniş çıkış olsa da başlangıç ve bitiş arasındaki yükseklik farkı negatif olmadığı sürece yarışmanız geçerli olacaktır.

Evet koşabilirsiniz, yarışma kuralları gereği başlangıç ve bitiş noktaları arasında negatif irtifa olmaması gerekli. Bu durumda irtifa farkı sıfır olacak ve parkur kuralını yerine getirmiş olacaksınız.

Evet koşabilirsiniz, yarışma parkur gerekliliklerini sağlıyorsunuz.

Maalesef bu parkur geçerli olmayacaktır, yarış parkuru ortalama eğimi negatif olamaz.

*Yarış sonuçları değerlendirilirken parkur zorlukları ile ilgili bir düzeltme yapılmayacaktır. Dereceye girmek için yarışan sporculara atletizm pistlerinde koşmaları tavsiye edilir.